Realizované aktivity

Je to cenami ověnčená logická hra, která už oslovila mnoho učitelů, rodičů i dětí po celém světě. Letos se s ní seznámili také páťáci z Frenštátska. Do všech škol jsme pořídili sady her, aby s nimi mohla pracovat vždy celá třída. Na 3. listopadu byla naplánovaná soutěž mezi školami. Protože jsme chtěli zabránit zbytečným kontaktům, uskutečnilo se...

Programy zaměřené na vědecké pokusy a polytechnické vzdělávání se uskutečnily v šestnácti základních a mateřských školách v ORP Frenštát pod Radhoštěm v týdnu od 18. do 22. října 2021.

Zveme všechny rodiče na setkání, na kterém budeme diskutovat o správném vývoji řeči u dětí v předškolním věku.
Beseda je zaměřena obecně na fyziologický vývoj řeči u dětí a raná rizika řečového vývoje:
a) vývoj řeči u dětí, které faktory ovlivňují fyziologický vývoj řeči (hrubá motorika, správné polykání, zdravý vývoj smyslových orgánů apod.)
b) jaká...

Na jaře jsme nezaháleli, naopak jsme využili možnosti vzdělávat se online a uspořádali jsme pro pedagogy širokou paletu webinářů, některé jsme pro velký zájem opakovali několikrát. Zde je přehled realizovaného vzdělávání:

"Jmenuji se Jerry, jako Jerry z Toma a Jerryho." Těmito slovy se představuje Geraldine Ocholah, kterou osud zavál z Keni až na Valašsko, konkrétně do Rožnova pod Radhoštěm. Od ledna se s ní setkávají žáci základních škol na celém Frenštátsku coby s rodilou mluvčí v hodinách angličtiny. "Máme velkou radost, že se nám v projektu Místní akční plán...