Každé dítě má talent

Dlouho očekávaný seminář Mgr. Jiřího Haldy se uskuteční 31. října 2022. Budeme Vás informovat o spuštění rezervačního systému pro objednání vstupenek. Vstup zdarma.

O dětské řeči

9. září od 17. hodin

Městské kulturní středisko Frenštát pod Radhoštěm

Zveme všechny rodiče na setkání, na kterém budeme diskutovat o správném vývoji řeči u dětí v předškolním věku.
Beseda je zaměřena obecně na fyziologický vývoj řeči u dětí a raná rizika řečového vývoje:
a) vývoj řeči u dětí, které faktory ovlivňují fyziologický vývoj řeči (hrubá motorika, správné polykání, zdravý vývoj smyslových orgánů apod.)
b) jaká úskalí se mohou ve vývoji řeči objevit a jak jim předcházet
c) jak mohou rodiče ovlivnit správný řečový vývoj
d) řeč a dítě v mateřské škole
e) kdy navštívit logopeda, kde hledat odbornou pomoc
Beseda bude spojena s ukázkou pracovních listů a her.
Setkáním bude provázet Mgr. Milena Dvořáková, speciální pedagog - logoped s dlouholetou praxí ve vzdělávání a nápravnými postupy u dětí s narušenou komunikační schopností ( s vadami řeči u dětí předškolního a školního věku).
Dále se věnuji lektorské činnosti v oblasti školní logopedie při vzdělávání pedagogických pracovníků. Vede odborné kurzy primární logopedické prevence. Pro rodiče dětí předškolního věku pořádá osvětovou činnost, besedy v oblasti speciální pedagogiky.

Přihlášení je možné ZDE.

VSTUP ZDARMA.

Zdravé pohybové návyky dětí

ONLINE PŘEDNÁŠKA PRO RODIČE

17. KVĚTNA OD 17.00 HOD

PŘIHLÁSIT SE MŮŽETE ZDE.

Naučíte se účinné tipy a triky, jak dětem od útlého věku zajistit zdravý pohybový rozvoj, jak předcházet vadnému držení těla, jak je naučit správně sedět a tím jim dopřát dospělost bez bolesti zad.

Setkáním bude provázet Mgr. Petra Nyklová, Dis., diplomovaná zdravotní sestra, fyzioterapeutka s 20letou praxí a učitelka v mateřské škole se specializací na rozvoj pohybových návyků nejmenších dětí.

Více o Petře Nyklové na https://www.zdravestistko.cz/o-mne.

Na uvedený emailový kontakt Vám bude v den konání webináře zaslán odkaz pro připojení na přednášku.

Na hřišti, ve škole, v životě spolu

- inkluze v praxi - online přednáška pro rodiče -

nový termín: úterý 6. dubna od 17.00 hod

Registrovat se můžete zde.  

Setkáním nás provede Mgr. Lenka Hečková, právnička, členka expertního týmu České odborné společnosti pro inkluzivní vzdělávání, z.s., poradního orgánu Veřejného ochránce práv pro monitorování práv osob se zdravotním postižením, spolupracovnice řady rodičovských a pacientských organizací a zároveň maminka dcery se SVP.


Bude sdílet vlastní zkušenosti s výchovou a vzděláváním dítěte se speciálními vzdělávacími potřebami v běžné škole. Bude hovořit o tom, co jim inkluzivní vzdělávání přináší a proč o něj pro svou dceru stojí, proč považují společné vzdělávání přínosné pro všechny své děti, jaké překážky musejí překonávat, jak funguje spolupráce a komunikace s pedagogy, jaké nároky jsou kladeny na všechny zúčastněné a jak se s nimi vyrovnávat.


Život v korunách stromů

ve spolupráci Městského kulturního střediska, TV Beskyd a projektu MAP vznikla virtuální prohlídka naučné stezky Život v korunách stromů na Horečkách.

Virtuální prohlídku můžete shlédnout zde.

Najdete zde ofocenou brožuru s kompletním materiálem ke stezce a také pracovní listy pro různé věkové kategorie včetně MŠ.