Zvolsi.info – školení pedagogů + přednáška pro veřejnost

22.10.2019

V úterý 22. října za námi do Frenštátu pod Radhoštěm přijela Kateřina Křivánková z brněnské skupiny Zvolsi.info. Tato skupina se dlouhodobě věnuje mediální gramotnosti, práci s informacemi. Přednáší jak pedagogům a veřejnosti, tak jezdí také se svými vzdělávacími programy do škol. Vydali i knihu s příznačným názvem "Nejlepší kniha o fake news".

S pedagogy Kateřina debatovala, jak sociální sítě a svět médií funguje a jakým způsobem se v nich pohybují dnešní žáci a studenti. Představila i několik zajímavých her a portálů, na kterých si žáci mohou prakticky vyzkoušet, jak fungují poplašné zprávy a dezinformace. Ucelenou prezentaci i s tipy do výuky naleznete zde či si ji můžete stáhnout níže. Zvolsi.info taktéž nabízí pro školy besedy pro žáky.

Po školení pedagogů následovala přednáška pro veřejnost. Lidé byli seznámeni s pojmy, jako jsou Fake News, Instagram, Facebook, TikTok, Twitter, Dezinformace, Hoax a další. Kateřina představovala jednotlivé pojmy v souvislostech i s reálnými ukázkami z praxe. Nabídla také několik možností a tipů, jak se chránit před dezinformace a jak si informace ověřovat.