I pedagogové se vzdělávali online

30.04.2020

Uzavření škol a následné vzdělávání žáků online formou byla pro učitele nová zkušenost a zároveň příležitost vnést do výuky nové možnosti. Abychom je podpořili v této nelehké situaci, zrealizovali jsme v průběhu měsíce dubna sérii 3 dopoledních webinářů na téma "Online nástroje pro výuku" s certifikovaným lektorem Google aplikací, panem Mgr. Radovanem Jansou. Cílem kurzu bylo tedy seznámit pedagogy s online nástroji pro výuku. Celý kurz byl čistě praktický a doplněný o zkušenosti ze škol, které tyto nástroje používají dlouhodobě.

Obsah kurzu

  • Videkonference jako nástroj pro komunikaci s žáky a rodiči
  • Učebna Google - sdílení učebních materiálů, zadávání a hodnocení úkolů, online testy, které se samy vyhodnocují. 
  • Online testy snadno a rychle - pomocí nástroje Formuláře Google se naučíme dělat plnohodnotné testy, které nám ušetří čas (nejen) v současné době.
  • Online výukové zdroje
  • Další vzdělávací aplikace (nejen) od Google
  • Disk Google

Zájem ze strany pedagogů i vedení škol byl obrovský. Přes 60 účastníků se sešlo na každém školení, a díky záznamu, který lektor poskytl, si účastníci mohli informace a tipy do výuky následně v klidu projít a vyzkoušet. Ze zpětných vazeb jsme se od pedagogů dozvěděli, že pro ně bylo nejpřínosnější:

"Rychlé, stručné a praktické představení mnoha způsobů práce. Rozšíření známých způsobů práce.", "postupné kroky, možnost vyzkoušet si aplikace, než přišel další díl, osvědčené triky z praxe",

"Obsah kurzu se hodil, protože tyto nástroje jsme měli předtím k dispozici, ale nevyužívali jsme je.",

"Možnost uspořádat a nabídnout žákům různé informační zdroje"

Věříme, že získané znalosti poslouží pedagogům i vedení škol i v běžném školním režimu.