Centrální mozek lidstva probouzel lásku k vědě

15.03.2019

Proměna vody ve víno, hořící kov, svítící kámen, to vše bylo k vidění na druhém ročníku Centrálního mozku lidstva. Akce na podporu polytechnického vzdělávání dvakrát naplnila centrum volného času. 

Učení zážitkem je stále populárnější. V pátek 15. března se dvě stovky páťáků z Frenštátu a okolí zúčastnily už druhého ročníku Dne polytechniky. "Loni jsme zážitkovou výuku zaměřili na fyziku, letos jsme zabrousili do chemie. Na pěti stanovištích byly děti svědky řady zajímavých pokusů. Některé si mohli zájemci vyzkoušet doslova na vlastní kůži," uvedl ředitel ASTRY, centra volného času Michal Grepl.

Akce, kterou město Frenštát pořádalo v rámci projektu MAP rozvoje vzdělávání ORP Frenštát pod Radhoštěm II, přilákala odpoledne další dvě stovky návštěvníků. "Zájem škol i veřejnosti nás přesvědčil o tom, že zážitková výuka táhne. Některé děti, které se zúčastnily dopoledního programu se svou třídou, přivedly odpoledne do Astry své sourozence, kamarády nebo rodiče. Zdá se, že nám podařilo vzbudit v nich opravdové nadšení pro vědu, což bylo našim cílem," dodala manažerka projektu Jitka Urubová.